Bendrovei suteiktas
FSC® gamybos grandies sertifikatas

FSC sertifikavimas

FSC® sertifikatas užtikrina, kad produktai ir paslaugos atkeliauja iš gerai valdomų miškų, kurie teikia socialinę, aplinkosauginę ir ekonominę naudą.

Miško savininkai ir valdytojai gauna FSC sertifikatą, kuris patvirtina, kad jų miškai yra valdomi ir tvarkomi atsakingai. Tolesnė tiekimo grandinė gali suteikti dar daugiau naudos, kad ir atveriant naujas rinkas.

FSC sertifikavimas

FSC Principai ir Kriterijai (P&C) apibūdina geriausią miškų tvarkymo praktiką. Daugelyje šalių FSC darbo grupės parengia FSC nacionalinius miškų tvarkymo standartus, kuriuose P&C rodikliai yra pritaikyti konkretiems atitinkamų šalių ar regionų miškų tipams ir ūkininkakvimo sąlygoms.

Miško savininkai ir valdytojai, norintys turėti FSC sertifikatą, kreipiasi į FSC akredituotą sertifikavimo įstaigą, kad ši atliktų miškų ūkio veiklos vertinimą. Vertinimo metu tikrinama, ar veikla miškuose atitinka visus FSC reikalavimus. Jei taip, tuomet išduodamas FSC miškų tvarkymo sertifikatas penkerių metų galiojimo laikotarpiui. Per šį laikotarpį kasmet yra atliekami patikrinimai, siekiant užtikrinti, kad miškų valdymas ir tvarkymas ir toliau atitiktų FSC standartus.

Jei miško savininkas ar valdytojas pageidauja parduoti FSC sertifikuotus produktus ar paslaugas, jam ar jai yra reikalingas tiekimo grandinės sertifikatas. Tiekimo grandinės sertifikavimas apima miško produktų ir paslaugų gamintojus, perdirbėjus ir prekybininkus ir jis tikrina FSC sertifikuotų produktų srautą visoje gamybos grandinėje, nuo miško iki galutinio vartotojo. Tiekimo grandinės sertifikatas reikalingas kiekvienoje grandinės grandyje. Taip pademonstruojama, kad FSC sertifikuotos miško produktai ir paslaugos nėra sumaišomi su nesertifikuotais.

Šaltinis: www.fsc.org